KATILIM KOŞULLARI    
Yarışmaya Türkiye ‘deki üniversitelerde okuyan lisans ve lisans üstü öğrencileri ve 2015 - 2016 yılında mezun olan öğrenciler başvurabilirler.

• Yarışmaya bireysel veya grup olarak başvuruda bulunulabilir. Farklı disiplinlerden lisans öğrencileri proje grupları oluşturabilirler. Grup projeleri başarılı olduğu taktirde ödül proje grubuna verilecektir. Grup oluşturan öğrencilerin, grubu temsil edecek bir sözcü seçmeleri gerekmektedir.

• Yarışmaya katılacağınız proje fikriniz kimyasal veya (biyo) kimyasal bir süreç içermeli ve bir ürün, yöntem yada süreç yeniliği getiriyor olmalıdır.

• Yarışmaya katılacağınız proje fikriniz ile daha önce başka bir yarışmada ödül alınmamış olması gerekmektedir.
• Yarışmaya katılacağınız proje fikrinizin patent hakkı size aittir ve bu konuda Ne Uretelim Duzenleme Komitesi bir hak talebinde bulunamaz. Ancak, yarışmamıza katılan tüm proje fikirlerinin özetleri bizim hazırlayacağımız NE ÜRETELİM ÖZET KİTAPÇIĞI 2016' da yayınlanacaktır.

• Yarışmaya katılacak projeler özgün olmalıdır.

• Projeler, web sayfamızda yer alan “Proje Rapor Formatı’na” göre hazırlanmalı ve pdf olarak mail yolu ile teslim edilmelidir.

• Tez konusu ile yarışmamıza katılmak isteyen lisanüstü öğrencilerin, tez danışmanlarından yazılı izin almaları ve bu izin belgesi ile yarışmamıza başvurmaları gerekmektedir. Lisansüstü öğrencilerin başvurusunda doldurulması gereken izin dilekçesi için lütfen tıklayınız. Tez konusundan bağımsız bir konu ile katılacak lisansüstü öğrencilerden böyle bir izin belgesi istenmemektedir.
     BAŞVURU VE PROJE TESLİMİ     
• Başvuru ; 1 Mart 2016 – 10 Haziran 2016 tarihleri arasında www.neuretelim.com adresinde yer alan “başvuru formunun” doldurularak ve “Özet Yazım Kurallarına” uygun olarak yazılan özet sisteme yüklenerek kayıt yapılması gerekmektedir. Ön eleme sonuçlarımız 15 Haziran 2016 tarihine kadar duyurulacaktır.

•Proje teslimi; Ön elemeyi geçen Proje raporları www.neuretelim.com adresinde yer alan ”PROJE ÖNERİSİ RAPOR FORMATI’na “uygun olarak hazırlanmalıdır. Proje raporlarınızı pdf formatında 10 Temmuz 2016 tarihine kadar info@neuretelim.com adresimize mail ile göndermeniz gerekmektedir.
Bize ulaşan proje raporları sonrasında size teyit maili gönderilecektir.
    PROJE RAPORU YAZIM KURALLARI I    
  •   Proje raporları hazırlanırken öncelikle web sayfamızdaki “PROJE HAZIRLAMA KILAVUZU” okunmalı ve Proje raporları mutlaka “PROJE RAPOR FORMATI’na” göre hazırlanmalıdır

• Proje raporları Türkçe yazılmalıdır.

• Proje raporları A4 boyutunda kağıda, 1.5 satır aralığı ile, sayfanın üst ve alt kısmında 2.5 cm, sağında ve solunda 2 cm boşluk bırakılarak yazılmalıdır.

• Proje başlığı 14 punto, kalın büyük harfle ortalanmış olarak, metin yazıları 12 punto Times New Roman formatında yazılmalıdır.
 
     PROJE POSTER SUNUMU     
  Yarışmamıza katılmaya hak kazanan projelerin poster sunumları 25 Ağustos 2016 tarihinde yapılacaktır. Tüm gün boyunca devam edecek olan poster sunumu süresince jüri üyelerimiz projenizi değerlendireceklerdir. Poster sunumu süresince her proje grubundan en az 1 kişinin poster başında bulunması gerekmektedir.
 
     YARIŞMA TAKVİMİ    
  Ön Kayıt /  Ön Kayıt / Başvuru; 1 Mart 2016 – 10 Haziran 2016
 (www.neuretelim.com sayfasından online başvuru yapılması gereken tarih)
 Ön eleme Sonuçlarının Duyurulması : 15 Haziran 2016 
 Projelerin Teslimi ;10 Temmuz 2016
 (www.neuretelim.com sayfasındaki Proje Önerisi Rapor Formatı’na göre yazılan proje raporlarının teslim tarihi)
    Proje Sunumları ve Ödül töreni ; 25 Ağustos 2016
 (Poster sunumlarının yapılarak, kazananların açıklanacağı yarışma günü)

 Not: Tarihlerde yapılabilecek değişiklikler bu sayfadan ilan edilecektir.
     PROJE YARIŞMASI DEĞERLENDİRME    
  Projelerin raporları yarışma tarihinden yaklaşık 1 ay önce öğretim üyelerinden ve sanayicilerden oluşan 5 kişilik jüri grubumuza gönderilecek ve raporlara ön değerlendirme yapılacaktır. Ön değerlendirme yapan jüri üyelerimiz yarışmanın olacağı 25 Ağustos günü poster sunumlarını da dinledikten sonra değerlendirmelerini yapacaklardır. Jüri üyelerimizin isimleri Temmuz 2016 tarihinden itibaren web adresimizde yayınlanacaktır.
     YARIŞMANIN SONUÇLARI, SUNUM VE ÖDÜL TÖRENİ    
  Projelerin posterleri, web sayfamızda dökümanlar kısmında bulunan "PROJE POSTER FORMATI'na" uygun olarak hazırlanmalıdır. Katılımcılar hazırladıkları posterleri yarışmanın yapılacağı alanda 25 Ağustos 2016 tarihinde 9:30-16:30 saatleri arasında sergileyecektir. Katılımcılar jüri üyelerine posterlerinin başında sunumlarını yapacak ve yarışma sonucu aynı günün akşamında yapılacak olan Gala Yemeği’inde açıklanacaktır.
     YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ    
 
LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN 

Birincilik ödülü 5000 TL      (PETKİM)
İkincilik ödülü 3000 TL        (VİKİNG KAĞIT)
Üçüncülük ödülü 2000 TL  (VİKİNG KAĞIT)


LİSANS ÜSTÜ ÖĞRENCİLER İÇİN;

Cevdet İnci Başarı Ödülü : 5000 TL (İNCİVAK)

Teknopark İzmir Girişimcilik Özel Ödülü  

Yarışmamıza katılan tüm projeler içinden seçilen bir projeye Teknopark İzmir İnovasyon Merkezinde şirketleşme sürecinde ücretsiz ofis alanı, eğitim, danışmanlık ve mentörlük desteği sağlanacaktır.
     NE ÜRETELİM PROJE YARIŞMASI ETKİNLİKLERİ    
 
  Her yıl olduğu gibi 2016 yılında da siz değerli öğrencileri, sanayiciler ve başarılı iş adamları ile buluşturmak hedeflenmektedir. Birçok sanayi kuruluşundan misafirlerimiz, dinleyici ve konuşmacı olarak etkinliklerimize gelerek, gençlerimizle yüz yüze görüşme imkanı bulacaklardır. Etkinlik programımız, yarışma tarihine doğru netlik kazanarak buradan sizlere duyurulacaktır.

 

BAŞVURULARIMIZ KAPANMIŞTIR,
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
YARISMACILARIMIZIN DİKKATİNE!
(Duyurumuz için lütfen tıklayınız)
ÖDÜLLER
Lisans Öğrencileri:
Birincilik Ödülü : 5000 TL
İkincilik Ödülü  : 3000 TL
Üçüncülük Ödülü : 2000 TL
Lisansüstü Öğrencileri:
Cevdet İnci Başarı Ödülü: 5000 TL
Teknopark İzmir Girişimcilik Özel Ödülü
Yarışmamıza katılan tüm projeler içinden seçilen bir projeye Teknopark İzmir İnovasyon Merkezinde şirketleşme sürecinde ücretsiz ofis alanı, eğitim, danışmanlık ve mentörlük desteği sağlanacaktır.
İletişim: Uzman Didem BERKÜN
Adres : İYTE Kimya Mühendisliği Bölümü Oda No:143 Gülbahçe Köyü, Urla 35430 İZMİR
Tel: 0232 750 66 03 Fax: 0232 750 66 45 E-mail: info@neuretelim.com