NE ÜRETELİM? PROJE YARIŞMASI TARİHÇEMİZ

Ne Üretelim Proje Yarışması 2002 yılından bugüne bölümümüzün kurucusu Prof. Dr. Semra Ülkü öncülüğünde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği Bölümü tarafından her yıl düzenlenen bir proje fikir yarışmasıdır.

Her yıl daha da gelişerek büyüyen yarışmamız, 2002 – 2006 yılları arasında “Ege Bölgesi’nde Ne Üretelim?” 2006 yılından itibaren ise “Ne Üretelim? Etkinlikleri ve Proje Yarışması” olarak düzenlenmeye başlamıştır. Önceleri sadece lisans öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmamız, 2013 yılından itibaren Türkiye’deki tüm üniversitelerin lisans ve lisans üstü öğrencilerine açık hale getirilmiştir. Üniversite öğrencilerini ve yapılan projeleri, sanayicilerimiz ile buluşturmayı  amaç edinmiştir.

Yarışmamıza Türkiyenin birçok yerinden katılım olmaktadır. İzmir dışından yarışmamıza katılan öğrencilerin konaklama ve yol ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır.

Ne Üretelim Proje yarışması ile, 21. yüzyılda varolan bilgi ve teknolojiyi yalnızca kullanabilen değil, yeni bilgi ve teknolojiyi üretebilen ve geliştirebilen, ulusal hammadde kaynaklarını katmadeğeri yüksek ürüne dönüştürebilen, yaratıcı ve girişimci gençlerimizin yetişmesine katkıda bulunmak amaçlamaktadır.
 
Yarışmamızın “etkinlik” kapsamı içerisinde, geleceğin girişimci gençlerini ülkemizin araştırma ve geliştirmeye önem veren sanayi kuruluşları ile buluşturmak hedeflenmektedir. Yarışmamıza katılan öğrencilerden, projelerini sanayicilerimize sunabilmelerini olanak sağlayan poster sunumu  yapmaları istenmektedir.   
BAŞVURULARIMIZ KAPANMIŞTIR,
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
YARISMACILARIMIZIN DİKKATİNE!
(Duyurumuz için lütfen tıklayınız)
ÖDÜLLER
Lisans Öğrencileri:
Birincilik Ödülü : 5000 TL
İkincilik Ödülü  : 3000 TL
Üçüncülük Ödülü : 2000 TL
Lisansüstü Öğrencileri:
Cevdet İnci Başarı Ödülü: 5000 TL
Teknopark İzmir Girişimcilik Özel Ödülü
Yarışmamıza katılan tüm projeler içinden seçilen bir projeye Teknopark İzmir İnovasyon Merkezinde şirketleşme sürecinde ücretsiz ofis alanı, eğitim, danışmanlık ve mentörlük desteği sağlanacaktır.
İletişim: Uzman Didem BERKÜN
Adres : İYTE Kimya Mühendisliği Bölümü Oda No:143 Gülbahçe Köyü, Urla 35430 İZMİR
Tel: 0232 750 66 03 Fax: 0232 750 66 45 E-mail: info@neuretelim.com